piątek, 18 listopada 2011

Sposoby na spierzchnięte usta

Szminki i pomadki
Nakładanie szminki i błyszczyka na spierzchnięte usta to najgorsza rzecz jaką można zrobić, a jednak wiele kobiet wciąż popełnia ten błąd. Może myślą, że tym sposobem ukryją swój problem? Nic bardziej mylnego. Czerwony czy różowy pigment osadza się na wysuszonej i popękanej skórze jeszcze bardziej podkreślając jej zły stan. Nie ma co się oszukiwać, wygląda to wprost okropnie! Lepiej już w ogóle na usta nie nakładać nic zwłaszcza, że niektóre bezbarwne pomadki, które z założenia mają je nam nawilżyć, robią wręcz kompletnie na odwrót - wyciągają z nich wilgoć. Oto kilka kroków, które warto podjąć, by pozbyć się problemu:

Stosuj
Okłady z ogórka. Pokrój go na plasterki, i przyciśnij do ust. Soki z warzywa powinny złagodzić podrażnioną skórę i pomogą odbudować popękane usta.

Unikaj
Dłubania i zdzierania wysuszonego naskórka, czy to palcami czy zębami. Nie tylko pozbawiasz skórę naturalnej ochrony, ale możesz spowodować jej pękanie i krwawienie, to z kolei prowadzi do infekcji.

Stosuj
Peelingi, np. takie przygotowane w domu. Wystarczy wymieszać brązowy cukier z wodą i delikatnie wetrzeć go w usta, do momentu gdy staną się miękkie. Możesz też użyć miękkiej szczoteczki do zębów. Zacznij szorować delikatnie usta zaczynając od ich kącików i kierując się do środka. Nałóż po tym wazelinę i powtarzaj proces co 5, 7 dni.

Unikaj
Niektórych pomadek do ust. W przeciwieństwie do tego co zwykło się sądzić, niektóre z nich nie nawilżają ust. Wyciągają wilgoć ze skóry zamiast pozwolić jej ją wchłonąć. Wszystkie pomadki zawierające mentol, kamforę i miętę mogą dodatkowo podrażnić spierzchnięte usta, nie pozwalając im się wyleczyć.

Stosuj
Kremy nawilżające do ust. Najlepiej nałożyć je tuż po kąpieli czy prysznicu, gdyż pomaga to zamknąć popękaną skórę i uzupełnić brak niezbędnej wody i olejków. Można zamiast kremów wypróbować oleju sezamowego, radzi Jaira Lima, ekspert od spraw urody dla gwiazd. Jest bogaty w witaminę A, B i E, które mają właściwości nawilżające.

Unikaj
Oblizywania ust. Jest to instynkt, który sprawia, ze pogarszamy ich stan. Nasza ślina osusza skórę, ponieważ zawiera w sobie kwasy, które normalnie są odpowiedzialne za rozkład jedzenia. To właśnie te kwasy podrażniają skórę.

Stosuj
Kurację od wewnątrz, a więc pij mnóstwo wody. To ważne, by ciało była odpowiednio nawodnione i nie brakowało mu witaminy B, żelaza i niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)