wtorek, 15 listopada 2011

Zadbaj o dłonie - domowe sposoby

* Bawełniane rękawiczki. Nałóż na dłonie grubą warstwę odżywczej maski lub kremu. Najlepiej zrób to tuż przed snem. Następnie nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki i pozostaw do rana. Po zdjęciu dłonie będą wygładzone i dobrze odżywione.

* Oliwa z oliwek. Codzienne moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek doskonale wpływa na kondycję twoich paznokci.

* Używajcie gumowych rękawic. Są one niezawodnym sposobem na ochronę skóry dłoni i paznokci przed szkodliwym działaniem detergentów i wody.

* Moczenie paznokci w żelatynie również świetnie wpływa na wygląd paznokci. Rezultaty są widoczne już po kilku zastosowaniach.

* Jeśli macie problemy z żółtą płytką paznokci - niezastąpione będzie posmarowanie ich sokiem z cytryny. Możesz w tym celu użyć również oliwki.

* Możesz przygotować również maseczkę. Zagotuj 2 ziemniaki. Ugnieć ich jak na puree i dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek, odrobinę mleka i masę nałóż na 20 minut na dłonie.

* Dobroczynne ciepło. Krem do rąk podgrzej w mikrofalówce i rozsmaruj go na dłoniach (uważaj, by nie był za gorący). Owiń dłonie folią lub załóż na nie torebki foliowe, a później załóż bawełniane rękawiczki. Odczekaj 15 minut i zdejmij.

* Jeśli masz kłopot z łamliwymi paznokciami przygotuj maseczkę: Połącz ze sobą żółtko, łyżeczkę oliwy, kilka kropli witaminy C i E oraz łyżeczkę miodu. Nałóż na paznokcie i całe dłonie, potrzymaj kilka minut, potem spłucz.

* Nie zapominaj, aby po każdym umyciu rąk - posmarować dłonie kremem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)