piątek, 2 grudnia 2011

Błędy w pielęgnacji skóry zimą !

* Używanie mydła
Nie tylko niska temperatura może zaszkodzić naszej skórze, ale również powszechnie stosowane pianki do kąpieli, pieniące się żele pod prysznic i kostki mydła. Odzierają one naszą skórę z lipidów, które chronią ją przed niszczącym działaniem środowiska. Dodatkowo skóra staje się podrażniona, zaczerwieniona i często też swędząca. W zamian stosuj olejki do kąpieli, oraz kremowe żele nie zawierające mydła.* Nie stosowanie kremów nawilżających
Oczywiście nawilżanie jest kluczową sprawą jeśli chodzi o dbanie o skórę o każdej porze roku. W zimę powinniśmy jednak być podwójnie dla niej czuli. Naskórek, paznokcie, dłonie, stopy, pięty, łokcie... wszystko to wymaga dogłębnego, codziennego nawilżenia. Nie szkodzi, że wszystko skrywamy pod warstwami ubrań. Aby nie zniszczyć sobie skóry, powinniśmy nawet dwa razy dziennie smarować całe ciało kremami nawilżającymi.* Nie używanie nawilżacza powietrza
Wilgotność powietrza w trakcie zimy drastycznie spada, zwłaszcza gdy zaczynamy ocieplać nasze mieszkania piecykami - wszystko to mocno wysusza naszą skórę. Nawilżacze powietrza to szybki i świetny sposób na zadbanie o skórę, włosy i paznokcie w trakcie zimy.

 
* Nie używanie kremów z filtrem
Niska temperatura nie oznacza, że słońce przestaje oddziaływać na naszą skórę. Kremy z filtrem przynajmniej SPF 15 powinno się stosować przez cały rok. Dzięki temu będziesz miała wyrównany koloryt skóry i mniej zmarszczek.


* Nadmiar toniku
Tonik jest świetnym kosmetykiem na ciepłą pogodę, gdy chcemy odświeżyć sobie twarz, ale jest zbędny w zimnej. Może odebrać twojej skórze naturalne oleje. Nasza cera, by ten brak nadrobić, będzie produkować ich nadmiar, co może wywołać trądzik. Toniki są robione na bazie alkoholu i wysuszają skórę, dlatego najlepiej jest ich unikać.

* Długie, gorące prysznice
Są na pewno bardzo relaksujące, ale wysuszają mocno skórę. Podczas chłodniejszych miesięcy bierz prysznice krótkie i z letnią wodą, która nie spłucze ci niezbędnych dla nawilżonej skóry olejów. Rozprowadzaj bezzapachowy, nawilżający żel pod prysznic delikatnym ręcznikiem do mycia ciała.

1 komentarz:

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)