sobota, 3 grudnia 2011

Jak sobie radzić z przebarwieniami?

 Rodzaje przebarwień: 


Piegi - to nie tylko sezonowy nabytek. Ich posiadanie jest uwarunkowane jest również genetycznie. Piegi posiadają zazwyczaj osoby z jasną lub bardzo jasną karnacją, które mają skłonność do oparzeń słonecznych.

Przebarwienia pozapalne - zazwyczaj to pamiątka po trądziku, krostkach. Nie są tak widoczne jak piegi, ale zaburzają koloryt skóry. Mają różną głębokość umiejscowienia.

Plamy soczewicowate - to drobne liczne plamki barwy brunatnej o różnych odcieniach. Przypominają piegi, ale są nieco większe i bardziej odgraniczone. Bywają wrodzone i nabyte. Wrodzone plamy soczewicowate pojawiają się w dzieciństwie - na ogół na skórze pleców i klatki piersiowej. Z kolei plamy nabyte mogą pojawiać się pod wpływem promieni słonecznych (plamy soczewicowate słoneczne) lub u osób starszych (plamy soczewicowate starcze). Mogą one być pojedyncze lub liczne, zwykle zlokalizowane są na skórze odkrytych części ciała (twarz, ręce, przedramiona). Pojawiają się liczniej latem i o tej porze roku także ciemnieją. Plamy soczewicowate słoneczne mogą stopniowo samoistnie zanikać. Natomiast starcze mają charakter zmian trwałych.

Melasma - jest jednym z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet. Pojawiają się najczęściej po 30 roku życia. Rola czynników powodujących schorzenie jest nie do końca wyjaśniona. To przebarwienia nieregularne, ostro ograniczone brązowe plamy bez oznak zapalenia, umiejscowione na twarzy (czoło, policzki, wargi górne).

Jak usuwać?
Przede wszystkim należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych (kremy z filtrem), aby zapobiec nasileniu zmian. Aby zwiększyć skuteczność terapii najlepiej zastosować jednocześnie kilka metod, np.: peelingi chemiczne, kremy zawierające witaminę C, kwasy glikolowe, kwas kojowy. Można również wykonać profesjonalne zabiegi medyczne, np. laseroterapię, zabiegi wybielające i redukujące przebarwienia. Taki zabieg jest polecany przede wszystkim osobom mającym problemy z hiperpigmentacją. Skutkuje również w przypadku cery z plamami pigmentacyjnymi, w tym posłonecznymi, hormonalnymi. Zabieg redukuje również przebarwienia powstałe na wskutek działania substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących, które znajdują się w lekach i kosmetykach.

Dla kogo?
Zabiegi redukujący przebarwienia mogą wykonywać osoby w każdym wieku, także te, które mają szarą i zmęczoną cerę. Stosowane podczas zabiegu składniki mają za zadanie ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie i rozświetlenie cery oraz poprawienie jej nawilżenia. Zabieg ma również działanie antyrodnikowe, hamuje procesy starzenia zapobiegając tworzeniu się przebarwień związanych z wiekiem. Kosmetyczka stosując mleczko antybakteryjne dokładnie oczyszcza skórę twarzy i szyi. Na tak przygotowaną skórę nakłada peeling termiczny. Preparat pozostawia na twarzy na kilka minut. W tym czasie może wystąpić rozgrzanie i zaczerwienienie skóry. Po zmyciu peelingu na skórę nakłada się serum wybielające. Preparat wtłacza się w głąb skóry za pomocą masażu lub sonoforezy. W trakcie aplikacji serum może wystąpić uczucie mrowienia. Serum po wchłonięciu zostaje zmyte, a na twarz nakłada się intensywną maseczkę wybielającą. W skład maski wchodzą m.in.: mikrokapsułki z ekstraktem z lukrecji, kwas mlekowy, pochodne alfa - hydroksykwasów, masło Shea. Preparat pozostawia się na skórze na przynajmniej 20 minut. Podczas końcowej fazy zabiegu skórę zabezpiecza się kremem ochronnym SPF 50. Zabieg trwa godzinę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)