czwartek, 15 grudnia 2011

Poradnik snowboardzistki czyli jak wybrać odpowiednią deskę ?

Deski snowboardowe dzielą się przede wszystkim na miękkie i twarde. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki na stoku, najlepszy dla ciebie będzie pierwszy rodzaj. Amatorki powinny wybierać raczej modele uniwersalne - nauka na nich będzie łatwiejsza.

Istotną rolę w budowie deski gra także rdzeń. Supermarkety kuszą tańszymi deskami z rdzeniami piankowymi, które są niestety mniej trwałe. Profesjonaliści zdecydowanie odradzają tego typu deski, polecając zamiast nich modele z rdzeniem drewnianym. Na rynku pojawiły się już także deski z rdzeniem aluminiowym, których zaletą jest lekkość.

Czy damskie deski snowboardowe różnią się od męskich?
Tak. Głównie chodzi o dynamikę oraz proporcje między wzrostem i rozmiarem stopy. Mają m.in. mniejszą długość, twardość i szerokość talii.

Dobierając deskę powinnyśmy uwzględnić następujące czynniki:

* Waga i wzrost (dotyczy kobiet) -od niej powinna zależeć długość deski:

poniżej 40 kg, wzrost poniżej 155 cm - długość deski: 135-140 cm

40-50 kg - 140-150 cm (im wyższy wzrost, tym długość deski powinna być zbliżona do górnej granicy)

50-60 kg - 145-155 cm

60-70 kg - 150-160 cm

powyżej 70 kg - od 155 cm

* Umiejętności i przeznaczenie - deski snowboardowe dla początkujących lub średniozaawansowanych są tak skonstruowane, aby ułatwić naukę. Najlepsze dla amatorek będą deski typu ALL MOUNTAIN, przeznaczone do jasny w puchu, na krawędziach, skakania. Do innych typów desek zalicza się:

FREESTYLE - przeznaczona m.in. do jazdy, skakania, jazdy na halfpipe. Jeśli dopiero zaczynasz i myślisz o zakupie takiej deski, wybierz model miękki.

FREERIDE - deska przeznaczona głównie do jazdy w puchu.

BOARDERCROSS
- twarde deski dla zaawansowanych. Skonstruowane do skakania, jazdy na krawędziach, wymagają doświadczenia i dobrej techniki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)