wtorek, 3 stycznia 2012

Zdrowotne właściwości czerwonego winaLubisz czerwone wino? Zapewne słyszałaś, że wpływa dobrze na serce i układ krążenia, a lekarze, zazwyczaj sceptycznie nastawieni do alkoholu, często doradzają napicie się wieczorem lampki czerwonego wina. Teraz masz jeszcze jeden powód, dla którego można się delektować tym napojem - byle nie za często!

Włosi, znani z zamiłowania do czerwonego wina, udowodnili, że… zapobiega ono próchnicy!

Dzieje się tak, dzięki zawartości proantocyjanów – związków które sprawiają, że bakterie powodujące próchnicę tracą zdolność przyczepiania się do płytki nazębnej.

Niestety dla zwolenników białego wina wyniki badań nie są już tak optymistyczne. Ze względu na dużą zawartość kwasów to wino działa odwrotnie – może się nawet przyczyniać do powstawania zmian próchniczych.

**

Jak wykazały badania naukowców z uniwersytetu w Porto, czerwone wino spożywane z umiarem, może pomóc kobietom zadbać o linię. Dzieje się tak, ponieważ przyspiesza ono spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki zwiększeniu poziomu estrogenu w organizmie. Ten żeński hormon odpowiada nie tylko za nasze życie płciowe, ale wpływa także na metabolizm - zwiększa poziom dobrego cholesterolu we krwi (HDL), obniżając poziom złego (LDL) i reguluje gospodarkę tłuszczową organizmu.

Zaskakujące wyniki badań nasuwają wnioski, że te z nas, które regularnie ćwiczą, a po gimnastyce wypijają kieliszek czerwonego wina będą chudnąć szybciej, niż ich koleżanki abstynentki!

Nie bez znaczenia jest zapewne pochodzenie dociekliwych naukowców, Porto słynie bowiem z doskonałych win, a wyniki badań świetnie promują portugalski trunek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)