wtorek, 5 czerwca 2012

Masaż ujędrniający biust

Piersi to chluba większości kobiet. Niestety te duże mają tendencję do szybkiego poddawania się sile grawitacji. Warto poświęcić chwilę nie tylko na wklepywanie w nie kremów, ale także na ujędrniający masaż.Pod prysznicem
Chłodna woda to największy sprzymierzeniec jędrnej skóry. Podobnie jak w przypadku cellulitu najlepsze efekty ujędrniające dają naprzemienne natryski ciepłe i chłodne. Samo ciśnienie wody ze słuchawki prysznicowej działa jak najlepszy masażer. Masaż wykonuj ruchami okrężnymi, najlepiej rysując ósemki wokół piersi. Postaraj się omijać brodawki, żeby za bardzo ich nie podrażnić. Do masażu piersi pod prysznicem użyć możesz także szorstkiej rękawicy lub peelingu do ciała. Masaż strumieniem wody stosuj codziennie, a twoje piersi zyskają jędrność już po kilku dniach.

Z użyciem kremu
Odpowiedni krem lub serum do biustu są absolutnie niezbędne, zwłaszcza, gdy masz więcej niż 20 lat niezależnie od rozmiaru miseczki. Odrobinę kremu nakładamy na obie piersi, które będziemy masować jednocześnie. Warto krem rozgrzać najpierw w dłoniach, dzięki temu szybciej będzie się wchłaniał. Jeśli nie posiadasz chwilowo specjalnego preparatu do biustu możesz użyć zwykłego balsamu lub oliwki. Masaż wykonuj codziennie, najlepiej przed snem. Masaż piersi ma także dodatkowe plusy, a mianowicie przy okazji pozwala wykryć wszelkie guzki.

Masaż zacznij od piersi lewej prawa ręką. Okrągłymi ruchami masuj pierś coraz bliżej sutka. Gdy dojdziesz do końca to samo wykonaj lewą ręką na prawej piersi. Następnym krokiem jest masaż naprzemiennie obu piersi zataczając wokół nich ósemki z uwzględnieniem okolic mostka. Masaż ogółem powinien trwać ok. 10 minut.

Krem oraz masaż najlepiej stosować tuż po kąpieli kiedy skóra jest rozpulchniona i lepiej wchłania składniki kosmetyków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)