poniedziałek, 11 czerwca 2012

Rozszerzone pory - co robić?

Wiele osób, przeważnie kobiety wyolbrzymiają problem i starają się różnymi sposobami doprowadzić do zmniejszenia porów skóry, a czasami pytają nawet o możliwość całkowitej likwidacji rozszerzonych porów.

Trzeba mieć świadomość, że pory skóry to jej naturalna budowa i nie ma możliwości aby pod wpływem nawet najlepszych, najnowocześniejszych zabiegów pory skóry zniknęły, stały się całkiem niewidoczne. Prawie niewidoczne pory skóry mają tylko osoby, których cera jest sucha lub normalna. Osoby, które mają cerę mieszaną mają rozszerzone pory skóry w środkowej części twarzy (strefa T) lub w przypadku odwróconego typu mieszanej cery rozszerzone pory skóry zobaczymy w tych miejscach gdzie cera jest tłusta. Osoby, które mają cerę tłustą mają rozszerzone pory widoczne na całej powierzchni twarzy, przy czym w sferze najbardziej tłustej pory są najbardziej widoczne.

Jeśli cera jest mieszana lub tłusta ma przeważnie tendencję do zanieczyszczania się. W porach skóry gromadzi się nadmiar tłuszczu, który nie jest równomiernie rozprowadzany po powierzchni skóry. We wnętrzu porów gromadzą się złuszczone komórki naskórka, zanieczyszczenia zewnętrzne i w ten sposób z mieszaniny tych wszystkich substancji powstaje zaskórnik. Blokuje on ujścia porów skóry, a wytwarzany ciągle przez skórę łój ciągle napływa i tym samym zaskórnik staje się co raz większy. Zaskórniki rozciągają kanaliki porów skóry i po jakimś czasie na skórze widoczne są całkiem spore, okrągłe wgłębienia.

Czego unikać:
* Opalania w solarium
* Opalania na słońcu bez zabezpieczenia filtrami UV
* Nadmiernego rozgrzewania twarzy (np. parówki na twarz, sauna)
* Nadmiernej ilości makijażu, stosowania pudru sypkiego bez wcześniejszego nałożenia podkładu
* Stosowania kosmetyków rozświetlających na miejsca z rozszerzonymi porami
* Kosmetyków ze składnikami zatykającymi pory skóry
* Kosmetyków niewłaściwych dla danej cery
* Nadmiernej ilości kosmetyków
* Przesuszania i ciągłego odtłuszczania, matowienia skóry
* Bardzo częstego poddawania się zabiegom oczyszczania manualnego
* Kosmetyki wygładzające powierzchownie skórę – typu bazy pod makijaż zawierające silikony

Zainwestuj w kosmetyki ściągające rozszerzone pory – zwłaszcza maseczki i specjalne serum, które sprawią, że nie będą one aż tak widoczne. Świetnie sprawdzą się kosmetyki z dodatkiem glinki lub kwasów – złuszczą i zwężą pory.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej bazy zwężającej pory, dodatkowo ułatwi ona rozprowadzenie podkładu na skórze. Nie używaj kosmetyków mocno rozświetlających skórę, błyszczące drobinki dodatkowo uwidocznią pory.

Ponieważ dążymy do idealnego wyglądu cery, a za taką uznawana jest cera gładka, z małymi, prawie niewidocznymi porami skóry kosmetyka i dermatologia oferują liczne zabiegi, które mają za zadanie zmniejszyć przetłuszczanie się porów skóry. Przede wszystkim są to różnego rodzaju zabiegi oczyszczające cerę oraz złuszczające naskórek.

* Tradycyjne oczyszczanie – mimo, że dysponujemy wieloma nowoczesnymi zabiegami i sprzętem do wykonywania zabiegów kosmetycznych nadal tradycyjne, manualne oczyszczanie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Zabieg oczyszczania manualnego polecam tylko dla cery zdrowej (nie wykonuje się zabiegu w przypadku trądziku) i tylko wówczas gdy inne metody oczyszczania cery nie przynoszą efektów. Jeśli cera jest mocno zanieczyszczona to można zacząć zabiegi od tradycyjnego, jednak delikatnego oczyszczenia skóry. Potem dla utrzymania jak najdłużej czystej cery wykonuje się regularnie zabiegi złuszczające oraz obkurczające pory skóry. Nie zaleca się zbyt częstego oczyszczania cery, a także unika się takiego zabiegu w przypadku cery nadwrażliwej oraz naczyniowej.
* Mikrodermabrazja
* Złuszczanie kwasami
* Peelingi ziołowe
* Peelingi dermatologiczne
* IPL, lasery – fotoodmładzanie
* Mezoterapia
* Radiofrekwencja
* Retinoidy
* Zabiegi seboregulująceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo wam dziękuję za każdy komentarz ! :*

Staram się odwiedzać i komentować wasze blogi :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)